Saltar apartados

Comissions de Grau

 

COMISSIÓ DE GRAU D'ESPANYOL: LLENGUA I LITERATURES

Coordinadora acadèmica
José María Ferri Coll

Vocals
Francisco José Rico Miguel (representant PAS)
Juan Luis Jiménez Ruiz (coordinador de 1r curs)
Benito Elías García Valero (coordinador PAT i de 2n curs)
Xose Padilla (coordinador de pràctiques i de 3r curse)
Ángel Luis Prieto de Paula (coordinador de 4t curs)
Fernando Juan Baños Vallejo (coordinador TFG)
María del Carmen Méndez Santos (coordinadora de mobilitat)
Aitor Aráez Pérez (representant d'estudiants)

COMISSIÓ DE GRAU D'ESTUDIS ÀRABS I ISLÀMICS

Coordinadora acadèmica
Eva Lapiedra Gutiérrez

Vocals
Tere Guilló (representant PAS)
Sofiya Kamalova (representant d'estudiants)
Cristina García Cecilia (coordinadora de 1r curs)
Javier Barreda Sureda (coordinador de 2n curs)
Ignacio Álvarez-Ossorio Alvariño (coordinador de 3r curs)
Francisco Franco Sánchez (coordinador de 4t curs)
José Cutillas Ferrer (coordinador de TFG)
Luis Bernabé Pons (coordinador de Mobilitat)
Naima Benaicha Ziyani (coordinadora de Pràctiques Externes)
Isaac Donoso (Coordinador PAT)

COMISSIÓ DE GRAU D'ESTUDIS FRANCESOS

Coordinadora Académica
Amelia Peral Crespo

Secretària
Teresa Guilló Ortuño (representant PAS)

Vocals
Mª Carmen Ramón Díaz (coordinadora de 1r)
José Luis Arráez Llobregat (coordinador de 2n)
María Badiola (coordinadora de 3r)
Mª Àngels Llorca Tonda (coordinadora de 4r)
Maribel Corbí Sáez (coordinadora de TFG)
Alexandra Marti (coordinadora de Mobilitat)
Elena Sandakova (tutora PAT)
Teresa Guilló Ortuño (representant PAS)
Yasmina Tormo (representant d'estudiants)

COMISSIÓ DE GRAU D'ESTUDIS ANGLESOS

Coordinadora acadèmica
Isabel Balteiro Fernández

Vocals
David Benjamin Bell Kruse (coordinador de 1r curs)
José Ramón Calvo Ferrer (coordinador de 2n curs i coordinador de Mobilitat)
Marian Alesón Carbonell (coordinadora de 3r curs)
Lourdes López Ropero (coordinadora de 4t curs)
José Antonio Álvarez Amorós (coordinador del TFG)
Nereida Congost Maestre (coordinadora de Pràctiques)
Eva María Llorens Simón (coordinadora de Mobilitat i coordinadora PAT)
Raquel Presas Salguero (representant d'estudiants)
Teresa Guilló Ortuño (representant del PAS)

COMISSIÓ DE GRAU DE FILOLOGIA CATALANA

Coordinador acadèmic
Josep Lluís Martos Sánchez

Vocals
Vicent Beltran i Calvo (coordinador 1r curs)
Joaquim Espinós Felipe (coordinador TFG)
Llúcia Martín Pascual (coordinadora 3r curs i Pràctiques)
Sandra Montserrat Buendia (coordinadora PAT)
Antoni Maestre Brotons (coordinador Mobilitat)
Biel Sansano i Belso (coordinador 2n curs)
Carles Segura i Llopes (coordinador 4t curso)
María Marín Peñalver (representant d'estudiants)
Cristina Sempere Alvarado (representant d'estudiants suplent)
Francisco José Rico Miguel (representant PAS)

COMISSIÓ DE GRAU DE GEOGRAFIA I ORDENACIÓ DEL TERRITORI

Coordinador acadèmic
Ernesto Cutillas Orgilés

Vocals
Enrique Moltó Mantero (coordinador de 1r)
Alfredo Ramón Morte (coordinador de 2n)
Carlos Cortés Samper (coordinador de 3r )
Juan David Sempere Souvannavong (coordinador de 4t)
Ana Espinosa Seguí (coordinadora de Mobilitat)
Antonio Prieto Cerdán (coordinador de Pràctiques)
Xavier Amat Montesinos (coordinador de TFG i PAT)
Jaume Sebastián Garriga (representant PAS)
Marian Benadero Rodríguez (representante PAS suplent)
Representant d'estudiants (provisionalment vacant)

COMISSIÓ DE GRAU D'HISTÒRIA

Coordinador acadèmic
Juan Antonio Barrio Barrio

Vocals
Gabriel García Atiénzar (coordinador de Mobilitat)
Rafael Zurita Aldeguer (coordinador 1r 2S)
Juan Leonardo Soler Milla  (coordinador de 3r tutor del PAT)
Jaime Molina Vidal (coordinador 4t 1S)
Gloria Bayona Fernández (coordinador 4t 2S)
Virginia Barciela González (coordinadora 2n)
Juan Carlos Olivares Pedreño (tutor del PAT i coordinador 1r 1S)
Juan Manuel Abascal Palazón (coordinador del TFG i pràctiques externes)
Dimitrina Naydenova Kriviralcheva (representant d'estudiants)
Noemi Sapena Serrano (representant d'estudiants suplent)
Rafaela Grau López (PAS)

COMISSIÓ DE GRAU D'HUMANITATS

Coordinadora acadèmica
Elena Nájera Pérez

Vocals
Alicia Ferrández Ferrer (coordinadora d 1r)
Antonio de Múrcia Conesa (coordinador de 2n, Pràctiques Externes i TFG)
Francisco Javier Consuegra Panaligan (coordinador de 3r i tutor PAT)
Héctor Càmera Sempere (coordinador de 4t)
Gabriel García Atiénzar (coordinador de Mobilitat)
Mª Ángeles Benadero (PAS)
Jéssica Calle Serrano (representant d'estudiants titular)
Miquel Fernández López (representant d'estudiants suplent)

COMISSIÓ DE GRAU DE TRADUCCIÓ I INTERPRETACIÓ

Presidenta
Maria del Pino Valero Cuadra (coordinadora acadèmica)

Vocals
Mireia López Simó (Filologies Integrades - coordinadora de 1r)
María Isabel Santamaría Pérez (Filologia Espanyola – coordinadora de 2n )
Jesús Zanón Bayón (TFG - coordinador de 3r )
Vicent Martines Peres (Filologia Catalana - coordinador de 4t )
José Mateo Martínez (Filologia Anglesa)
Juan Miguel Ortega Herráez (Mobilitat i Pràctiques Externes)
Javier Franco Aixelá (director del Departament de Traducció i Interpretació)
Elena Serrano Bertos (PAT)
Felipe Sánchez Martínez (Dpto. de Llenguatges i Sistemes Informàtics)
Teresa Guille (representant PAS)
Natalie Konopka (representant d'estudiants d'Alemany)
Yolanda Soto Prior (representant d'estudiants de Francés)
Bibiana Martínez (representant d'estudiants d'Anglés)

COMISSIÓ DE GRAU DE TURISME

Presidenta
María Paz Such Climent (coordinadora acadèmica)

Vocals
José Antonio Larrosa Rocamora (coordinador de 2n )
María Pilar Espeso Molinero (coordinadora de 3r )
Jorge Pereira Moliner (coordinador de 4t )
Enrique Moltó Mantero (coordinador del TFG)
Ana Isabel Espinosa Seguí (coordinadora de Pràctiques i tutora PAT)
Marco Antonio Celdrán Bernabéu (coordinador de Mobilitat)
Julieta Aldana Cepeda Bermúdez  (representant d'estudiants)
Alba Guirau Tortosa (representant d'estudiants suplent)
Rafaela Grau López (representant PAS)

FUNCIONS DE LES COMISSIONS DE GRAU

Funcions i pautes de funcionament de les comissions de Grau

Supervisar l'adequada implantació del nou pla d'estudis.

Avaluar la planificació docent del programa formatiu.

Establir per als estudiants el trànsit de temps complet a temps parcial en funció de la seua taxa d'èxit, tal com ve recollit en el punt IV.2. de Règim de permanència de la Normativa de permanència i continuació d'estudis per a alumnes matriculats en títols de grau de la Universitat d'Alacant vigent.

Fixar els criteris d'extensió i contingut dels treballs final de grau, així com planificar l'oferta i assignació d'aquests treballs.

Reglar el desenvolupament de pràctiques professionals en relació amb les competències a adquirir pels estudiants.

Atendre els suggeriments i demandes dels tutors i tutores del Programa d'Acció Tutorial.

Assessorar els coordinadors i les coordinadores de curs.

Arreplegar i elevar propostes de millora dels graus a la Comissió de Garantia de Qualitat del Centre i a l'Equip de direcció, prestant especial atenció a les provinents de l'alumnat.

Planificar i supervisar les accions de millora dels graus.

Fins a l'extinció de les titulacions dels antics plans, les Comissions de grau s'encarregaran així mateix de realitzar el seu seguiment i supervisar el seu compliment.

 

Facultat de Filosofia i Lletres


Universitat d'Alacant
Carretera de Sant Vicent del Raspeig s/n
03690 Sant Vicent del Raspeig
Alacant (Spain)
A/e: facu.lletres@ua.es

Tel: (+34) 96 590 3448

Fax: (+34) 96 590 3449

Twitter: https://twitter.com/LletresUA

Facebook: https://www.facebook.com/lletresua

Per a més informació: informacio@ua.es, i per a temes relacionats amb aquest servidor web: webmaster@ua.es

Carretera de Sant Vicent del Raspeig, s/n - 03690 Sant Vicent del Raspeig - Alacant - Tel.: 96 590 3400 - Fax: 96 590 3464