Saltar apartados

Comissions de Màster

 

COMISSIÓ ACADÈMICA DEL MÀSTER UNIVERSITARI EN ARQUEOLOGIA PROFESSIONAL I GESTIÓ INTEGRAL DEL PATRIMONI

Coordinador
Gabriel García Atiénzar

Subcoordinador
Fernando Prados Martínez

Representant del Centre
Juan Antonio Barrio Barrio

Representants del professorat
Antonio M. Poveda Navarro
Carolina Doménech Belda
Jaime Molina Vidal
Francisco Javier Jover Maestre
Feliciana Sala Sellés
Ignacio Grau Mira

Representant de l'alumnat
Ronmel Alejandro Seminario Gálvez

Representant de les empreses on es fan pràctiques externes
Eduardo J. López Seguí (gerent d'Alebus Patrimonio Histórico SL)

Representant del PAS
Javier Marañón Lobo (gestor-cap del Departament de Prehistòria, Arqueologia, Hª. Antiga, Filologia Grega i Filologia Llatina)

 

COMISSIÓ ACADÈMICA DEL MASTER EN DESENVOLUPAMENT LOCAL I INNOVACIÓ TERRITORIAL (DELEITE)

Coordinador
Antonio Martínez Puche

Subcoordinador
Carlos Cortés Samper

Representant del Centr
Juan Antonio Barrio Barrio

Representants del professorat
Gabino Ponce Herrero
Ana Espinosa Seguí
José Antonio Larrosa Rocamora
Juan David Sempere Souvannavong
Antonio Fuster Olivares

Representants del PAS
Juan Millá Romero (Dpto. de GeografiaHumana)
María Dolores Ramos Galiana (Facultat de Filosofia i Lletres)

Representants de l'alumnat
Carlos Verdú Chico de Guzmán (delegat)
Laura Montejano Ortega (subdelegada)

Representants professionals i de pràctiques
José Mazón Gamborino (president d'ADLYPSE Comunitat Valenciana. Gerent de l'Agència de Desenvolupament Local de Santa Pola)
Manuel J. Amorós Silvestre (president d'ADLYPSE Alacant. Gerent de l'Agència de Desenvolupament Local i Social d'Alacant)

 

COMISSIÓ ACADÈMICA DEL MÀSTER EN ESPANYOL I ANGLÉS COM A SEGONES LLENGÜES/LLENGÜES ESTRANGERES

Coordinadora
Mª Antonia Martínez Linares

Representant del Centre
Juan Antonio Barrio Barrio

Representants del professorat
José Joaquín Martínez Egido (coordinador d'espanyol)
Teresa Morell Moll (coordinadora d'anglès)
Susana Pastor Cesteros (coordinadora de Lingüística General)
Julián López Medina (CSI) (representant de les empreses col·laboradores de pràctiques)

Representants de l'alumnat
Rebeca Benítez Tamará
Elena Martínez Liñán

Representant del PAS
M.Dolores Ramos Galiana

 

COMISSIÓ ACADÈMICA DEL MÀSTER OFICIAL EN ESTUDIS LITERARIS

Coordinadora
Beatriz Aracil Varón

Subcoordinadora
Sara Prieto García-Cañedo

Representant del Centre
Juan Antonio Barrio Barrio

Representants del professorat
Jose Antonio Álvarez Amorós
Luis Fernando Bernabé Pons
Maribel Corbí Sáez

Representant de l'alumnat
Lourdes Fernández Andreu

Representant del PAS
María Dolores Ramos Galiana

 

COMISSIÓ ACADÈMICA DEL MÀSTER EN HISTÒRIA DE L'EUROPA CONTEMPORÀNIA: IDENTITATS I INTEGRACIÓ

Coordinadora
Mónica Moreno Seco

Subcoordinador
José Miguel Santacreu Soler

Representant del Centre
Juan Antonio Barrio Barrio

Representants del professorat
Rafael Zurita Aldeguer
Heidy Senante Berendes
Salvador Forner Muñoz

Representant de l'alumnat
Ramón Mañas García

Representant del PAS
María Dolores Ramos Galiana

 

COMISSIÓ ACADÈMICA DEL MÀSTER EN HISTÒRIA DEL MÓN MEDITERRANI I LES SEUES REGIONS. DE LA PREHISTÒRIA A l'EDAT MITJANA

Coordinador
Juan Carlos Olivares Pedreño

Representant del Centre
Juan Antonio Barrio Barrio

Representants del professorat
Juan Manuel Abascal Palazón
Alberto Lorrio ALvarado

Representant del PAS
María Dolores Ramos Galiana

Representant de l'alumnat
Nieves Trigueros Rodríguez

 

COMISSIÓ ACADÈMICA DEL MÀSTER EN HISTÒRIA I IDENTITATS EN EL MEDITERRANI OCCIDENTAL (S. XV-XIX) (Interuniversitari)

Coordinador
Cayetano Mas Galvañ

Subcoordinadora
Mª del Carmen Irles Vicente

Representant del Centre
Juan Antonio Barrio Barrio

Representants del professorat
Armando Alberola Romá
David Bernabé Gil
Mar García Arenas

Representant del PAS
Mª Dolores Ramos Galiana

Representant de l'alumnat
Lourdes Molina Pastor

 

COMISSIÓ ACADÈMICA DEL MÀSTER EN ANGLÉS I ESPANYOL PER A FINALITATS ESPECÍFIQUES

Coordinadora
Victoria Guillén Nieto

Subcoordinador
José Joaquín Martínez Egido

Representant del Centre
Juan Antonio Barrio Barrio

Representants del professorat
José Mateo Martínez
Francisco Yus Ramos

Representant del PAS
Cristina Cambra (gestora jefa del IULMA)

Representant de l'alumnat
Paola Girona Albaladejo

 

COMISSIÓ ACADÈMICA DEL MÀSTER EN PLANIFICACIÓ I GESTIÓ DE RISCOS NATURALS

Coordinador
Pablo Giménez Font

Representant del Centre
Juan Antonio Barrio Barrio

Representants del professorat
Enrique Moltó Mantero
María Hernández
Antonio Rico Amorós
Ricardo Abad Coloma
Antonio Prieto Cerdán

Representant del PAS
Isabel Martínez Pérez

 

COMISSIÓ ACADÈMICA DEL MÀSTER DE TRADUCCIÓ INSTITUCIONAL

Coordinadora
María Lucía Navarro Brotons

Subcoordinadora
Paola Masseau (secretaria)

Representant del Centre
Juan Antonio Barrio Barrio

Representants del professorat
Analía Cuadrado Rey (coordinadora de Prácticas Externas)
Adelina Gómez González (coordinadora de Trabajo Final de Máster)
Javier Franco Aixelà (director de Departamento)

Representants de pràctiques externes
Diego González (titular)
Miguel García Monge (suplente)

Representants de l'alumnat
Ana Beltrá Tauste (estudiante titular)
Itzíar Méndez Rodríguez (estudiante suplente)

Representant del PAS
Almudena Molina Ortega (gestora)

 

Facultat de Filosofia i Lletres


Universitat d'Alacant
Carretera de Sant Vicent del Raspeig s/n
03690 Sant Vicent del Raspeig
Alacant (Spain)
A/e: facu.lletres@ua.es

Tel: (+34) 96 590 3448

Fax: (+34) 96 590 3449

Twitter: https://twitter.com/LletresUA

Facebook: https://www.facebook.com/lletresua

Per a més informació: informacio@ua.es, i per a temes relacionats amb aquest servidor web: webmaster@ua.es

Carretera de Sant Vicent del Raspeig, s/n - 03690 Sant Vicent del Raspeig - Alacant - Tel.: 96 590 3400 - Fax: 96 590 3464